Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych oraz procesu złośliwego w cytologii

Mam 27 lat, właśnie odebrałam wynik cytologii : Wykonany rozmaz odpowiedni do oceny, nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego. Szczegółowy opis : Czynniki infekcyjne (mikroorganizmy) : - niespecyficzna infekcja bakteryjna. Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze) : zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją ) Zalecenia: wg wskazań lekarza prowadzącego. Grupa nie była określona. Dostałam globulki od gina, ale co to wszystko oznacza?

Lek. Tomasz Budlewski

Tzn oznacza że nie stwierdzono zmian nowotworowych czy też przednowotworowych, a występujące zmiany są na podłożu infekcyjnym. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.