Nie wiem - coś ze mną nie tak?

Mam 15 lat i przy wzroście 165 cm ważę 69 kg :(( Rok temu odchudzałam się i z 65 (wtedy tyle ważyłam) doszłam do 45 kg. Szybko jednak przytyłam :(( Problem polega na tym, że wtedy na ok. pół roku straciłam okres. Niedawno znów się odchudzałam i mimo że nie spaliłam dużo kilogramów, znów nie dostałam okresu ;/ Teraz kiedy przytyłam, wreszcie go dostałam. Czytałam, że może to mieć związek z dietą, ale nie jestem pewna.
15 LAT ponad rok temu

Witam!

Tak, odchudzanie może zaburzać funkcjonowanie organizmu, a także wpływać na występowanie miesiączki (jej regularność lub zanik). Możliwe, że tak było w Twoim przypadku. Restrykcyjna dieta doprowadziła do zaburzeń hormonalnych, a efektem był zanik okresu. Pamiętaj, aby pozostawać pod opieką ginekologa i nie stosuj diet na własną rękę.

Pozdrawiam