Nie wiem czego szukać w życiu i gdzie jest jego sens. Co robić?

Witam. Od kilku miesięcy nie mogę się odnaleźć w życiu codziennym, nie mogę się skoncentrować na niczym, mam huśtawkę nastrojów. Czasami siedząc i myśląc rozklejam się bez powodu, mam bóle mięśni, zawroty w głowie. Ostatnio zauważyłem nawet, że siwe włosy pojawiły się, a mam dopiero 23 lata... Skutkami tego jest brak znalezienia pracy, problemy w związku zakończony rozstaniem. Z niczego praktycznie nie czerpię radości, ciągle ta sama ponura mina na twarzy. Na szczęście nie posiadam myśli samobójczych... Po prostu odechciewa mi się wszystkiego. Rozmowa z bliskimi i znajomymi pomagała na samym początku, ale teraz nawet i to mi nie pomaga... Nie wiem czego szukać w życiu i jak z tym walczyć, tak więc proszę o jakąś wypowiedź na ten temat. Z góry dziękuję. Konrad

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witaj Konrad,

Wyobrażam sobie, że czujesz się wypalony i pozbawiony energii, dlatego powinieneś z decydować się na wizytę u psychologa. Często zdarza się tak, iż z pozoru nieznaczące wydarzenie potrafi zaburzyć nasze dotychczasowe funkcjonowanie.
Zmiany zachowania i dolegliwości jakie opisujesz u siebie mogą być związane z zaburzeniami depresyjnymi, jednak taką diagnozę może postawić specjalista po bezpośrednim badaniu. Proszę zadbać o swój komfort psychiczny i skorzystać z pomocy psychologa, co pozwoli odzyskać Ci na nowo radość i sens życia.

Powodzenia i pozdrawiam