Nie wiem dlaczego nie mogę schudnąć

Witam! Mam dość dziwny problem. Mam 20 lat, 170 cm i ważę 70 kg. Próbowałam już wszelkiego rodzaju suplementów diety i żaden nie przyniósł efektu. Nie mogę schudnąć i nie wiem w czym jest problem. Jem 3 posiłki dziennie, czasami nawet mniej. Jak jestem w szkole, nie odczuwam potrzeby jedzenia. Nie wiem w czym tkwi problem i nie wiem, jak mogę stracić pare kilogramów. Najgorszy problem mam z udami i biodrami, niestety, ćwiczenia też nic nie pomagały, więc dałam sobie spokój. Proszę o radę. Pozdrawiam
20 LAT ponad rok temu

Witam!

Dieta odchudzająca, to nie unikanie posiłków, lecz unormowanie pory ich spożywania. Regularnie spożywane posiłki zagwarantują prawidłową przemianę materii. Omijanie jedzenia, przyczynia się do jej spadku, co powoduje powstanie efektu jo-jo.

Suplemetny diety nic nie dadzą, jeśli nie podejmie Pani regularnej aktywności fizycznej (naprawdę musi być podejmowana systematycznie) i nie ograniczy spożycia "bomb kalorycznych".

Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani w serwisie abccwiczenia.pl.

Zgodnie z Piramidą Zdrowego Żywienia każdego dnia powinna Pani spożyć:

• 5 porcji produktów zbożowych (pieczywo, kasze, ryż, płatki zbożowe, musli), przy czym 1 porcja to: 1 kromka chleba, 3 łyżki ryżu, kaszy, makaronu, 2 łyżki płatków;
• 4 porcje warzyw ( w tym ziemniaków) - warzywa można spożywać praktycznie bez ograniczeń, przy czym 1 porcja to 100 g;
• 1 porcję owoców (zgodnie z Piramidą Żywienia powinny to być 3 porcje, jednak przy diecie odchudzającej polecałabym ograniczenie się do 1 porcji), przy czym 1 porcja to 100 g owoców (np. 1/2 jabłka, pomarańczy, gruszki, 5 śliwek węgierek lub 7 truskawek);
• mleko i przetwory mleczne - 2 porcje (mleko, kefir, maślanka, jogurt, ser) - dobrze wybierać produkty odtłuszczone, w wersji "light", 1 porcja w tym wypadku oznacza: 1 szkl. mleka, kefiru, jogurtu, 100 g sera twarogowego lub 2 plasterki sera żółtego - należy jednak pamiętać, iż ser żółty jest bardzo kaloryczny;
• mięso, ryby lub nasiona roślin strączkowych - 1 porcja, która odpowiada: 150 g ryby lub mięsa z kurczaka/indyka bez skóry; część mięsa można zamienić na 40-50 g suchych nasion roślin strączkowych lub 2 sztuki jaj;
• tłuszcze - 3 porcje, przy czym 1 porcja to 1 łyżka oleju lub oliwy lub 1 łyżka miękkiej margaryny.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pozdrawiam ciepło