Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nie wychodzę z domu i nie potrafię rozmawiać z ludźmi

Nie lubię wychodzić z domu.Nie mam przyjaciół,nie chcę ich.Nie potrafię rozmawiać z ludźmi,trzęsę się i pocę.Nie mogę nic wydusić.Już rok nie wychodzę z domu. Co ze mną jest nie tak?
ponad rok temu

Depresja problemem społecznym

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się o depresji jako problemie społecznym.

Witam! Prawdopodobnie mamy tu do czynienia z jednym z najbardziej rozpowszechnionych zaburzeń nerwicowych - fobią społeczną. Osoby dotknięte tym zaburzeniem odczuwają silny lęk przed zaistnieniem w sytuacjach społecznych, co doprowadza je do zaprzestania kontaktu z innymi ludźmi i kompletnej izolacji. Kluczem do poprawy samopoczucia i funkcjonowania społecznego jest uświadomienie sobie własnego problemu i jak najwcześniejsze zgłoszenie się do lekarza psychiatry, który pomoże wdrożyć odpowiednie leczenie.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, pytanie jest bardzo ogólne, a dotyczy analizy wielu szczegółów. Pytanie, czy rok wcześniej chciało Ci się wychodzić? Czy od tamtego czasu coś się zmieniło, czy coś ważnego dla Ciebie. Piszesz, że nie chcesz przyjaciół, a jednak martwi cię to. Bardzo polecam spotkanie z psychoterapeutą, rozmowy i kontaktów z innymi można najzwyczajniej się nauczyć, a przynajmniej przyjrzeć się temu w bezpiecznej atmosferze. Pozdrawiam Beata Jaszczak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy