Nie wychodzę z domu i nie potrafię rozmawiać z ludźmi

Nie lubię wychodzić z domu.Nie mam przyjaciół,nie chcę ich.Nie potrafię rozmawiać z ludźmi,trzęsę się i pocę.Nie mogę nic wydusić.Już rok nie wychodzę z domu. Co ze mną jest nie tak?
ponad rok temu

Witam!
Prawdopodobnie mamy tu do czynienia z jednym z najbardziej rozpowszechnionych zaburzeń nerwicowych - fobią społeczną. Osoby dotknięte tym zaburzeniem odczuwają silny lęk przed zaistnieniem w sytuacjach społecznych, co doprowadza je do zaprzestania kontaktu z innymi ludźmi i kompletnej izolacji. Kluczem do poprawy samopoczucia i funkcjonowania społecznego jest uświadomienie sobie własnego problemu i jak najwcześniejsze zgłoszenie się do lekarza psychiatry, który pomoże wdrożyć odpowiednie leczenie.

Witam,
pytanie jest bardzo ogólne, a dotyczy analizy wielu szczegółów.
Pytanie, czy rok wcześniej chciało Ci się wychodzić? Czy od tamtego czasu coś się zmieniło, czy coś ważnego dla Ciebie.
Piszesz, że nie chcesz przyjaciół, a jednak martwi cię to.
Bardzo polecam spotkanie z psychoterapeutą, rozmowy i kontaktów z innymi można najzwyczajniej się nauczyć, a przynajmniej przyjrzeć się temu w bezpiecznej atmosferze.
Pozdrawiam
Beata Jaszczak