Nie wyglądam na zbyt grubą, ale czy mam odpowiednią wagę?

Mam 14 lat, 158 cm wzrostu i ważę 56 kg. Czy moja waga jest prawidłowa? Nie wyglądam na zbyt grubą... Bardzo proszę o odpowiedź!
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Twoja masa ciała mieści się w granicach szerokiej normy. Twoje BMI znajduje się między 75 a 90 centylem na siatkach centylowych. Ten obszar określany jest jako tendencja do nadwagi, zatem powinnaś przyjrzeć się swojemu stylowi życia: czy starasz zdrowo się odżywiać i czy jesteś aktywna fizycznie. Jeśli chcesz w przyszłości uniknąć nadwagi stosuj wskazówki zawarte w piramidzie żywienia.

Pozdrawiam