Nie wzięłam 8 i 9 tabletki antykoncepcyjnej - co teraz?

Zaczęłam drugie w swoim życiu opakowanie tabletek antykoncepcyjnych K********, ale nie zażyłam 8 i 9 tabletki. Dziś jest dzień 10 od zażycia pierwszej tabletki i nie wiem, co mam robić. Czy kontynuować branie tabletek, czy przerwać i czekać na okres i wtedy zacząć brać tabletki, czy czekać jeszcze dłużej, bo teraz pewnie będę miała zaburzony cykl i okres mogę dostać w każdej chwili. Czy równocześnie z pierwszym dniem okresu zacząć brać nowe opakowanie...? Nie wiem. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Proszę o pomoc. :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pominięcie tabletek przypadło na 2 tydzień z danego opakowania. W tym okresie nie powinno spowodować zmniejszenia działania antykoncepcyjnego preparatu. Powinna Pani jak najszybciej przyjąć zapomniane tabletki i spokojnie kontynuować dane opakowanie.