Nie wzięłam dwóch tabletek z blistra 24+4. Co mam robić?

Zapomniałam dwóch pierwszych tabletek z opakowania. Biorę tabletki 24+4, więc są one „bez przerwy”. Czy mam wziąć trzecią, czy wziąć tamte dwie pominięte tabletki? Czy mogę po 7 dniach regularnego stosowania być mniej ostrożna? Wiem, że będę musiała się zabezpieczyć dodatkowo przez tydzień, ale czy przez cały miesiąc także?

Redakcja abcZdrowie

W takiej sytuacji proszę rozpocząć od pierwszej tabletki, chociaż będzie to trzeci dzień cyklu. Przez pierwszych 7 dni zaleca się stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych (potem nie ma takiej potrzeby). Dodatkowo jeśli w ciągu  poprzedzających  siedmiu dni doszło do stosunku płciowego należy liczyć się z możliwością ciąży.