Nie wzięłam ostatniej tabletki - co z przerwą?

Zapomniałam ostatniej 21. tabletki i zażyłam ją dzień później, ale nie zaczęłam kolejnego opakowania? Kiedy dostanę okres? Czy jak nie dostanę okresu to brać kolejne opakowanie po 7-dniowej przerwie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeśli w ciągu 7 ostatnich dni został odbyty stosunek seksualny to istnieje możliwość ciąży.
Krwawienie z odstawienia powinno się pojawić około spodziewanego terminu (dzień później). Jednakże jeśli takie krwawienie zawsze u Pani występowało to jego brak może sugerować zapłodnienie.
Przed rozpoczęciem następnego opakowania konieczne jest wykluczenie możliwości ciąży.
Test ciążowy daje wiarygodny wynik jeśli jest wykonany min po 14 dniach od stosunku.

Redakcja abcZdrowie.pl