Nie wzięłam tabletki w 1. dzień okresu i kochałam się bez zabezpieczenia - mogę być w ciąży?

Witam. Z soboty na niedzielę 25/26 września dostałam okres, w środę wzięłam swoja pierwszą tabletkę anty Y***. W czwartek jeszcze plamiłam. W piątek i w sobotę uprawiałam stosunek przerywany, do wytrysku doszło poza pochwą. Wiem, zachowałam się nieodpowiedzialnie i teraz bardzo się boję. Wiem, że tabletki jeszcze nie działały, ale czy może na tyle, by opóźnić owulację? Mialam teoretycznie dni nieplodne, ale czy preejakulat był groźny, czy tabletki może już choć trochę działały?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy.

Nie da się przez internet sprawdzić, czy dana osoba jest w ciąży czy nie.

Do zapłodnienia może dojść zawsze, jeśli miał miejsce stosunek seksualny, nawet gdy były stosowane środki antykoncepcyjne.
Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną - proszę o tym pamiętać na przyszłość.

Co do skuteczności tabletek - jeżeli zaczyna się stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w 2.-5. dniu cyklu, należy przez 7 dni używać dodatkowego zabezpieczenia - prezerwatyw. Ponieważ nie zastosowała się Pani do tego wskazania ciąża jest możliwa. Aby dowiedzieć się, czy jest Pani w ciąży, należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy, dostępny w aptekach na terenie całego kraju.