Nie zażyłam ostatniej tabletki z blistra

Witam! Tak się stało, że zgubiłam kończące się już opakowanie i nie pamiętałam dokładnie ile było w nim tabletek (czy 2 czy 3) i założyłam, że 2. Następnie oczywiście wzięłam te 2 z kolejnego opakowania i zrobiłam 7-dniową przerwę. Teraz zaczęłam się zastanawiać, czy jeśli jednak były tam 3 tabletki i nie zażyłam tej ostatniej z blistra, to czy mogę się obawiać jakichś skutków?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Jeśli tabletki brała Pani o stałej porze (niezależnie od tego, z którego opakowania pochodziły), a przerwa nie trwała dłużej niż 7 dni, to dzałlanie antykoncepcyjne powinno być pełne.