Nieaktywne nosicielstwo HBV

witam nieaktywne nosicielstwo hbv od 18l wiremie mam ponizej 20 .lekarz mowi ze to slad hbeAG MAM MINUS przeciwciala anty hbe mam PLUS WYNIKI OK czy przy takim stanie jestem zagrozona rozwojem rak ?i marskoscia w najblizszych latach czy to prawda ze dorzywa sie z tym wirusem do 50-60l? i czy to prawda ze w dzisiejszych czasa hbv bardzo zadko prwadxi do marskosci i raka? prosze o odp

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest stala systematyczna kontrola i ewentualne zastosowanie leków. co do wieku przezywania nie jest to prawdą, przy odpowiedniej kontroli ryzyko zmian nowotworowych jest mniejsze.