Nieaktywny wirus HBV

Witam. Co oznacza stwierdzenie iż wirus HBV jest nieaktywny? Byłam dzis w szpitalu z powodu zaslabniecia zrobiono mi badania i lekarz stwierdził ze w moim organizmie nie widzi żadnej infekcji powodującej omdlenie i widocznie HBV jest nieaktywny a imdlenie to wynik zmęczenia organizmu. Czy to ze wirus jest nieaktywny to znaczy ze nie zarazam? Ze nie atakuje mojej wątroby ? Czy moze zostać w takiej fazie już zawsze ? Co moZe spowodować zeby sie uaktywnił ?

Radzę w tej sprawie skonsultować się z lekarze chorób zakaźnych. Nie wiem jakie konkretnie robił Pani badania lekarz w szpitalu, ale żeby powiedzieć, że wirus jest nieaktywny należałoby wykonać specjalistyczne badania (nawet typu genetycznego). Dopiero po takich badaniach można ewidentnie powiedzieć czy wirus jest nieaktywny i nie powoduje zakażenia, jest utajony.