Niebezpieczeństwo palenia kominka w obecności niemowlaka

Witam,nie wiem czy moje pytanie znajdzie swoją odpowiedź ale bardzo proszę o pomoc.Od zeszłego roku mamy kominek,który jest jedynym źródłem ciepła w naszym mieszkanku.Niestety również źródłem spędzania snu z moich powiek,bowiem mamy w domku niemowlę.I tu są schody bo to nie raz zadymi, nie raz śmierdzi sadzą a jeszcze innym razem jak za mocno przygrzeje śmierdzi niby chemią(może coś tam się wypala). Czy to nie zaszkodzi mojemu dziecku? Wiem, że nie mogę zamknąć dziecka pod kloszem jednak wariuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie można wykluczyć negatywnego wpływu w/w substancji na rozwój dziecka. Nie powinno ono mieć bezpośredniego kontaktu z kominkiem i pyłami - inny pokój dla dziecka?