Niebezpieczeństwo rozszczenia oskrzeli

prosze o odpowiedz ?moja mama ma roszczeń oskrzeli coto znaczy czy to grozne ? ma 61 lat pali papierosy od 30 lat , tomografia płuc w porządku , dlaczego dostała skierowanie teraz do szpitala ? na bronchoskopie ? niema grużlicy ani niema raka martwie sie onią ,bo niechce isc do szpitala , ma złe wpomnienia , wielokrotnie chospitalizowana z powodu cięzkich zapaleń płuc, czy szczepienie przeciw pneumokokom jej pomoze i jest zalecane ? dla niej i grypie

Najczęściej są następstwem przebytych ciężkich zapaleń płuc lub częstych zakażeń w obrębie oskrzeli.
Rozstrzenia oskrzeli są chorobą przewlekłą, nieuleczalną.
Głównymi objawami są kaszel oraz duszność. Choroba usposabia do częstych infekcji płuc.
Wskazana systematyczna rehabilitacja układu oddechowego oraz zapobieganie zakażeniom.
Wskazana coroczne szczepienia przeciw grypie. Wskazane szczepienie przeciw pneumokokom

Witam

Poszukuje pacjentów z całego kraju którzy
chcieliby dołączyć do nowego programu klinicznego z nowym lekiem leczącym rozstrzenia oskrzeli. Program prowadzę
w centrum medycznym pulsmedica ul. Paderewskiego 6 Łódź. Sponsorujemy transport i zakwaterowanie w Łodzi na czas 1 -2 dniowych wizyt i leczenie przez rok.
W razie zainteresowania- zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam Dr n. med. Tomasz Grzelewski alergolog Pulsmedica Łódź. tel 608021224 , - email- Tomasz.grzelewski@gmail.com . Telefon- prosze o sms oddzwonie. ciezko z odbieraniem. ale oddzwaniam.