Niebezpieczeństwo szmerów serca

Czy szmery serca są strasznie poważne, mogą być później komplikacje, jeżeli się nie udam do kardiologa przyznam szczerze że nie lubię chodzić po lekarzach.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wszystko zależy co to za szmery. Nieprawidłowe szmery nad sercem mogą wskazywać na wadę serca wrodzoną lub nabytą. Dlatego też wskazany jest kontakt z kardiologiem i wykonanie badania echokardiograficznego.