Niebieskie zabarwienie twardówki

Witam! Mam 20 lat i zauważyłam ostatnio że moja twardówka jest niebieska. Jaskie są sposoby aby alby znowu była biała?

Witam serdecznie. Niebieska twardówka to określenie wrodzonej wady twardówki. Z powodu zaburzeń genetycznych związanych z syntezą głównego białka budującego twardówkę (kolagenu) włókna kolagenowe mają nieprawidłową budowę. Twardówka jest ścieńczała, przez co uwidacznia się położona pod nią naczyniówka. I to właśnie ona nadaje twardówce niebieskawą barwę. Brak możliwości leczenia ze względu na prawdopodobne genetyczne podłoże choroby.