Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr inż. Aleksandra Żyłowska 17
Mgr inż. Aleksandra Żyłowska Dietetyk, 17 poziom zaufania
Zaufany specjalista
Edytuj odpowiedź

Witam,
żeby zachęcić córkę do jedzenia nowych potraw, najlepiej jest ją włączyć do ich przygotowywania. Niech układa składniki na kanapkach, wrzuca warzywa do garnka, a Pani może obrazowo opowiadać o czynnościach podczas gotowania. Warto rozbudzić wyobraźnię dziecka. Jeśli córka będzie uczestniczyć w czynnościach w kuchni, powinna chętniej próbować nowych rzeczy. Przede wszystkim proszę nie dawać córce słodyczy, "żeby zjadła cokolwiek".

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Proszę być konsekwentną i cierpliwą w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u dziecka. Proponuję wspólne przygotowywanie posiłków na tyle na ile jest to możliwe oraz układanie np na talerzu różnych rzeczy ze składników (może być wędlina jako żagiel, paseczek papryki jako maszt, ogranicza nas tylko inwencja twórcza).

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dziecko – Rodzicielstwo jest dużym wyzwaniem, dlatego decyzję o posiadaniu dziecka warto dobrze przemyśleć. Przed staraniami o dziecko wskazane jest wykonanie badań, by ocenić stan zdrowia przyszłej mamy i wykryć obecność chorób, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jej zdolność do zajścia w ciążę.
  • Leki – Lekiem określa się każdą substancję wprowadzaną do organizmu w celu uzyskania określonego efektu terapeutycznego lub zapobiegania chorobie. Pojęciem leki określa się zarówno preparaty pochodzenia naturalnego, jak i syntetycznego oraz substancje stosowane w celach diagnostycznych (np.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Kuchnia i gotowanie

Bigos - kalorie, przepis, porady, jak uratować bigos

Przygotowanie bigosu wymaga czasu. Jedyną możliwością na ugotowanie bigosu szybciej jest użycie szybkowaru. Co ważne bigos zyskuje na smaku z każdym podgrzaniem. Im częściej podgrzewamy bigos, tym lepiej. Każda gospodyni domowa i profesjonalny kucharz...

Zbilansowana dieta - charakterystyka, zasady, zdrowe produkty żywieniowe

Sposoby na niejadka

Nie każde dziecko je tyle, ile my byśmy chcieli, aby ono zjadło. Część z naszych maluchów okazuje się niejadkami. Dlaczego tak się dzieje? Nie każde dziecko lubi nowości. Jedne akceptują nowe smaki bardzo szybko, a dla innych jest to długi okres adaptacji....