Niechęć 2,5-letniej córki do mięsa i zup

Witam, moja córka ma 2,7 miesięcy. Waży 14,8kg. Pije mleko Bebiko 4R rano w południe i wiecorem w ilości ok 200 ml. Problem polega na tym, iż nie chce jeść mięsa i zup. Kanapek nie je a specjalnie pod nią kupujemy swojską wędlinę.Gotuję zdrowo. Czy jest się czym martwić?

Mgr inĹź. Aleksandra ĹťyĹowska

Witam,
żeby zachęcić córkę do jedzenia nowych potraw, najlepiej jest ją włączyć do ich przygotowywania. Niech układa składniki na kanapkach, wrzuca warzywa do garnka, a Pani może obrazowo opowiadać o czynnościach podczas gotowania. Warto rozbudzić wyobraźnię dziecka. Jeśli córka będzie uczestniczyć w czynnościach w kuchni, powinna chętniej próbować nowych rzeczy. Przede wszystkim proszę nie dawać córce słodyczy, "żeby zjadła cokolwiek".

Proszę być konsekwentną i cierpliwą w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u dziecka. Proponuję wspólne przygotowywanie posiłków na tyle na ile jest to możliwe oraz układanie np na talerzu różnych rzeczy ze składników (może być wędlina jako żagiel, paseczek papryki jako maszt, ogranicza nas tylko inwencja twórcza).