Niechęć 7-latka do owoców i warzyw

witam mam problem z moim 7 letnim synem nie chce jesc owocow ani warzyw ogolnie ma problemy z jedzeniem cos pienie mu pachnie ale gdy tylko to zobaczy odrazu zmienia zdanie .pisze do pani dlatego ze wszyscy mi mowia zebym z tym problemem zglosila sie do psychologa bo to nie jest normalne zeby wkolko jadl to samo .tak naprawde moj syn je tylko 10 rzeczy i tak mam znim od 3 lat jak byl mamy jadl wszystko .prosze o jakas rade pozdrawiam

Witam serdecznie.

Czy zastanawiała się może Pani nad przyczyną niechęci dziecka do produktów, które kiedyś lubiło? Jeżeli nie warto by się nad tym zastanowić. Ważne żeby dieta dziecka była urozmaicona ze względu na ciągły rozwój organizmu. Może warto spróbować zup kremów, w których można dostarczyć sporą ilość witamin i składników mineralnych, koktajli owocowych z dodatkiem mleka, maślanki czy jogurtu naturalnego, zapiekanek warzywnych z ulubionym serem dziecka. Ponadto warzywa proszę dodawać do każdego posiłku, żeby dziecko przygotowało się że jest to jego integralna część. Warto też przyjrzeć się jak dziecko je w ciągu dnia, czy towarzyszy temu podjadanie np. słodyczy i zwyczajnie nie ma już ochoty na główne posiłki. Można też z dzieckiem wspólnie zacząć gotować i robić zakupy, wtedy na pewno chętnie zje taki samodzielnie przygotowany przez siebie posiłek tworząc swoją małą książkę kucharską. I najważniejsze - jedzmy wszyscy to samo, pokazujmy dziecku, że warzywa i owoce są smaczne sami je zjadając.

Pozdrawiam serdecznie
Daria Ratajczak