Niechęć 8-miesięcznego dziecka do jedzenia

Witam, moja córeczka ma 8 miesięcy od 2 miesiąca wogóle nie chce jeść (musiałam karmić ją na śnie) gdy się urodziła ważyła 2440 teraz waży 6500, 6600 tak na zmiane bo zaczęła teraz raczkować i co przybierze to zaraz spali, zachowuje się tak jakby miała wstręt do jedzenia od niedawna karmimy ją łyżeczką ale trzeba ją przy tym strasznie zabawiać i i tak nie zje więcej niż 100 ml i to żadko zazwyczaj kończy na 80 i nie chce przełykać tylko trzyma w buzi po jakimś cz\asie dławi się i wymiotuje :(

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam Panią,
za stan zdrowia niemowlęcia odpowiada lekarz pediatra, więc pierwszą rzeczą jest wizyta w przychodni i ocena rozwoju (w tym przyrostu masy dziecka). Jeżeli lekarz uzna, że stan odżywienia jest nieodpowiedni skieruje Państwa do Instytutu Matki i Dziecka ( na NFZ) gdzie znajdziecie Państwo w poradni żywieniowej pomoc.

Witam serdecznie!
Należy dziecko karmić jak najczęściej w bardzo małych porcjach, przewód pokarmowy niemowlęcia jest jeszcze nie rozwinięty całkowicie, dlatego często zdarzają się wymioty, po karmieniu zwiększoną objętością posiłku. Dziecko karmimy powoli, cierpliwie, co jakiś czas, warto by podczas karmienia dziecko siedziało w krzesełku, by nie było w ruchu, to też może spowodować wymioty.
Zalecam koniecznie udać się do pediatry, który na siatkach centylowych określi prawidłowy rozwój dziecka.
Pozdrawiam,
Kłósek Patrycja
dietetyk kliniczny

Witam,
powinna Pani zwrócić się do lekarza pediatry i poprosić o pomoc, gdyż może być to przyzwyczajenie ale możemy mieć doczynienia z innymi przeszkodami jak nietolerancje, refluks, zaburzenia trawienia lub tarczycy.
Życzę dużo zdrowia
Sylwia Beyer-Wygońska