Niechęć do jedzenia u 10-miesięcznego syna

Witam. Mam problem z synkiem wiek 10 miesięcy,nie chce od dwóch miesięcy nic jeść po za mlekiem modyfikowanym. Z początku jadł ładnie obiadki ze słoiczka ale tylko te mocno zmielone a gdy zaczęłam mu podawać z kawałkami mocno się dławił i brało go na wymioty. Od tej pory jest tak jak by się zraził do jedzenia,gdy podchodze do niego z łyżeczką mocno zaciska usta. Dodam jeszcze że syn nie bierze nic do buzi po za swoimi palcami prubowałam już z lizakiem bądź chrupkami i nic..odwraca głowę.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.