Niechęć do jedzenia u 4-latka a częste przeziębienia

Co mam zrobić w przypadku, gdy mój syn 4,5 letni mało je, nie chce jeść obiadów. Ma dużo energii. Mój syn już nie je słodyczy jak kiedyś, ale ma próchnicę zębów i ubytki w zębach. Nawet nie je owoców, a kiedyś jadł. Lubi tylko ciastka. To chora sytuacja. Byłam z nim u lekarza, pediatra przepisała BioAron C na apetyt, ale to nie pomogło. Mój syn jest bardzo szczupły i boję się, by nie zachorowal na poważniejsza chorobę. Wydaje mi się, że przez jego brak jedzenia, choruje czesto na przeziebienia.

Witam,
Mozliwe,ze zeby Pani syna reaguja na inne pokarmy i dlatego syn przestal jesc inne pokarmy. Ciastka to tez slodycze. W dodatku ciastka sa bardzo niebezpieczne, poniewaz oklejaja zeby i poglebiaja prochnice. Prosze zglosic sie z synem do stomatologa, najlepiej pedodonty. Jesli syn nie bedzie wspolpracowal prosze szukac lekarza ktory leczy w znieczuleniu ogolnym. Teraz to co najwazniejsze to dopoki zeby nie beda wyleczone to syn nie powinien jesc zadnych cukrow-slodkich herbatek, sokow, ciastek, cukierkow i innych. Odstawienie cukrow jest trudne,ale nie widze innego wyjscia.