Niechęć do jedzenia u 6-miesięcznego dziecka

Witam, moja corka skonczyla kilka dni temu 6miesiecy. Od 4 miesiaca zaczelam jej podawac stale posilki i zauwazylam ze ona je chetnie ale 5-6 malutkich lyzeczek i koniec pozniej zaciska usta i marudzi. Co mam robic? Dlaczego ona nie chce jesc? Zrobic jakies badania? Karmie ja piersia i tylko taka forma posilku jej pasuje. Nawet nie chce pic z butelki wody. Nie wiem co robic, chcialabym ja odstawic od piersi ale nie da rady bo ona nic innego nie chce jesc. POMOCY.

Lek. Katarzyna Szymczak

To normalne zachowanie u tak małego dziecka, z czasem powinno być coraz lepiej , na razie nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam

Dzen dobry,

to zupełnie normalne zachowanie, to dopiero pierwsze posiłki Malenstwa - raczej prosze to traktować jako poznawanie nowych smaków, podstawą w dalszym ciągu jest mleko Mamy :) żołądek ma wielkośc zaciśnietej pięści więc nawet 5-6 łyżeczek (dla nas znikoma ilośc) dla małego człowieka może być posiłkiem.

Pozdrawiam Gosia Jezierska

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Ilość pokarmu, którą otrzymuje Pani córka podczas karmienia piersią jest dla niej wystarczająca. Dlatego też, okazuje niechęć do pokarmu stałego. Jeżeli chce Pani stopniowo odzwyczaić córkę od karmienia piersią, to najważniejsze co może Pani zrobić to zachować cierpliwość i kontynuować podawanie pokarmów stałych, próbować odzwyczajać butelką z wodą. Dziecko wymaga wielokrotnej ekspozycji i czasu, żeby załapać nowy sposób żywienia.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Jak rozszerzyć dietę niemowlaka? http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/jak-rozszerzyc-diete-niemowlaka.html?c=4