Niechęć do jedzenia u dziecka

Ja juz nie mam nerwów niewiem co mam zrobiać dziecko nie je od 8 godzin nikt nie potrafi znaleźć przyczyny tak jest od urodzenia ciagła walka z jedzeniem to jest straszna męczarnia dla mnie i dla małej

Aleksander Ropielewski

Jeżei dziecko prawidłowo przybiera na wadze to nie ma konieczności zmuszać go do jedzenia. Zasady żywienia dzieci mówią o tym, że to rodzic ustala kiedy i jaki jest posiłek, zaś dziecko decyduje ile zje. Jeżeli dziecko nie chce zjeść np. śniadania, to kolejną szansą na posiłęk będzie II śniadanie. Jeżeli z niego również zrezygnuje to koeną szansą jest obiad itd. Zwykle przy takim postępowaniu i braku dokarmiania i dopajania dziecka słodkimi przekąskami i napojami szybko okazuje się, że dziecko ma dobry apetyt i chętnie zjada.