Niechęć do męża i myśli o innym mężczyźnie

Gdyby nie dzieci to nie bylibyśmy razem. Dzieci nie chcą rozwodu a ja staram się żyć a raczej mieszkać z mężem. Z jednej strony nie chcę z nim być nie próbuję nawet zmieniać naszych relacji wiem, że w sprawach seksualnych będzie jeszcze gorzej. A z drugiej strony jak odejdę mąż będzie walczył o dzieci jest poważany w naszym środowisku więc ma szansę aby były z nim. Zostanę bez nich bez domu. Zostają mi jedynie marzenia że kiedyś będę szczęśliwa. Bez przerwy myślę o mojej miłości jak ja mam żyć?

Witam. Nikt poza Panią samą nie może wiedzieć jak Pani chce żyć. To są dobre i bardzo ważne pytania: Czy Pani chce coś zmienić w swoim życiu? Jeżeli tak to co? Do jakiego stopnia jest Pani zdeterminowana żeby to coś zmieniać? Co jest Pani gotowa poświęcić żeby to coś zmienić? Tylko Pani może określać samą siebie. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Decyzja o rozwodzie zawsze należy do osób dorosłych, nie dzieci. Dzieci, choć rozwód rodziców może mieć na nie istotny wpływ, nie mogę podejmować decyzji w tej sprawie, doradzać rodzicom czy w inny sposób być wciągane i w ich konflikt. Niestety, udzielenie Pani pomocy przekracza możliwości kontaktu internetowego. Zachęcam do osobistego, stałego kontaktu z psychologiem w swojej okolicy. Jeśli zaś podejmą Państwo decyzję o rozwodzie - także kontaktu z prawnikiem, który może udzielić konkretnych, praktycznych porad i informacji np. co do podziału opieki nad dziećmi. Decyzja o tym zostaje podjęta przez sąd przede wszystkim dla dobra dzieci, zawsze na podstawie badań psychologicznych wszystkich członków rodziny (zarówno małżonków, jak i dzieci) oraz opinii biegłych - lub za porozumieniem rodziców.

Pozdrawiam!