Niechęć do mleka i produktów mlecznych u 12-miesięcznego dziecka

Moja corka ma 12 miesięcy . Od 8 miesiaca zycia nie pije mleka i odrzuca wszystkie produkty mleczne. .. dodam ze jeszcze nie chodzi i nie potrafi sama wstawac. Lekarze uspokajaja ze nic się nie dzieje. Prosze o porade , czym można zastapic to ze prawie nic nie je tylko pije herbatki w dużych ilościach. ? Czy mozliwe ze ma malo wapnia ? Witamine D3 podaje zgodnie z zaleceniem.

Lek. Marta Gryszkiewicz

A próbowała Pani miksować jogurt z owocami? Dieta powinna być wzbogacona o rośliny strączkowe - cieciorka, czerwona fasola,itd. Czy dziecko przybiera na wadze? Mleko lub mleko modyfikowane może być także "przemycane" w kaszkach owocowych, najlepiej przygotowywanych samodzielnie - kasza jaglana, amarantus, kasza manna z owocami sezonowymi i np. bananem. To że 12 miesięczne dziecko nie chodzi nie jest niczym niepokojącym. Warto także nadmienić, że jeśli zaczęła Pani podawać dziecku mleko krowie, to nie powinno być to UHT, tylko mleko mikrofiltrowane (mleko w kartonach lub ciemnych butelkach stojące w lodówkach z krótką datą przydatności do spożycia), które dzięki odmiennej obróbce termicznej ma znacznie więcej składników odżywczych.