Niechęć do mleka u 6-miesięcznego dziecka

Witam. Mam 6 miesięcznego synka. Od 2 miesiąca życia jest na MM Nan. Około miesiąc temu wyszły mu 2 ząbki. Niestety ostatio nie chce jeść mleka. Chętnie zjada jarzynki i deserki, natomiast mleko pije nad ranem i potem raz lub dwa rano i dopiero z cięzkim trudem przed snem. Nie choruje, nie ma gorączki. Czym to może byc spowodowane? Tak jest od kilku dni. Jak sobie z tym poradzić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, proszę być cierpliwą i regularnie oprócz innych produktów podawać mleko. Jeśli w najbliższym czasie nie nastąpi poprawa proszęskonsultować się z pediatrą. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Przy rozszerzaniu diety maluszka często tak jest, że nowe pokarmy smakują bardziej niż mleko. Jeśli dziecko jest zdrowe, wesołe i nie zauważa Pani zmian w zachowaniu, problemów w wypróżnianiu itp. proszę przeczekać, proponować kaszki zamiast czystego mleka, zagęścić mleko kleikiem kukurydzianym lub ryżowym, bo być może po spróbowaniu gęściejszych rzeczy dziecko woli takie pokarmy. Najlepiej spisać sobie ile dziecko zjada i o jakiej porze i zobaczyć ile jest posiłków mlecznych, a ile innych. Pamiętać należy też o odpowiedniej ilości płynów w diecie (najlepiej podawać dziecku czystą wodę) i odstępach pomiędzy posiłkami. Jeśli pomiędzy posiłkami poda Pani dziecku soczek to może nie mieć ochoty na kolejny posiłek.