Niechęć do seksu u partnera

Witam trzy lata temu miałam nzk podczas uprawiania sexu z partnerem jesteśmy razem 10 lat piec miesięcy temu urodziło nam sie długo oczekiwane dziecko i od czasu gdy dowiedziałam sie ze jestem w ciazy partner unikA sexu nie ma nawet erekcji podczas awantury przyznał sie ze boi sie ze znów coś mi sie stanie nie chce iść do seksuologa przed całym zajściem nasze życie intymne było całkiem udane teraz nie wiem co robić partner mówi ze jest zmęczony w co wierze bo prAcuje po 12 godzin fizycznie

Opisywany problem wymaga wspólpracy kardiologa, lekarza seksuologa i być może, także seksuologa-psychologa.
W tak trudnej i niejasnej sprawie doradzanie internetowe byłoby nieodpowiedzialne.
Mam nadzieję, że w pobliżu miejsca zamieszkanie uzyskacie Państwo odpowiednią pomoc.
Pozdrawiam. JW

Dzień dobry.

Wydaje się, że przeżycie zatrzymania u Pani krążenia podczas seksu było dla partnera traumatyzującym doświadczeniem (co, nawiasem mówiąc, trudno uznać za nietypowe). W wyniku tego partner prawdopodobnie utożsamia seks z Panią z możliwością utraty przez Panią życia. Robienie awantur i domaganie się seksu nie pomoże, a raczej zaszkodzi. Warto namówić partnera do konsultacji seksuologicznej, co może być jednak trudne. Podkreślić warto, że słowo "namówić" nie jest tożsame ze słowem "nakazać".

Pozdrawiam.