Niechęć do seksu w związku partnerskim

Witam,moj partner nie chce sie ze mna kochac. Mowi ze chce mnie sprawdzić,czy zalezy mi tylko na tym. Kochamy sie bardzo. Ale jestem przerażona faktem ze bede żyła z nim bez seksu. On chce tylko bliskości . Ale nie fizycznej.mam 21 lat on 25 Oszaleje bez bliskości z nim.nigdy bym go nie zdradziła .sadze ze on chce sie upewnić. Jesteśmy ze sobą juz 2 lata . Bez zaspokojenia staje sie nerwowa, i przez to doszedł do wniosku ze zalezy mi tylko na seksie ... Nie wiem jak mam z nim rozmawiać......

Warto rozmawiać w sposób spokojny i otwarty. Mówienie o swoich potrzebach i emocjach, bez pretensji czy presji, a także pytanie drugiej strony o jej uczucia, oczekiwania i potrzeby powinno zaowocować wypracowaniem wspólnych, korzystnych dla obu stron rozwiązań. Temat intymności jest często delikatnym i wrażliwym tematem. Dlatego warto wykazać się uważnościa i cierpliwością.

Dzień dobry.

Można tylko podziwiać Panią, że tak dzielnie radzi sobie Pani w związku, w którym skrajnie różnicie się pojmowaniem bliskości.
Warto jednak zadać sobie pytanie, jak wygląda Wasze rzeczywista relacja i jaką rolę Pani w niej pełni, skoro partner daje sobie prawo do "sprawdzania" Pani i do ustalania co jest, a co nie jest dopuszczalne w Waszym związku.
Sugerowałbym konsultację psychologiczną, podczas której mogłaby Pani przyjrzeć się sobie i swojej autonomii - nie tylko w relacji z partnerem, ale ogólnie z otoczeniem.

Pozdrawiam.