Niechęć do udziału w terapii zajęciowej przez osobę niepełnosprawną po zmianie pomieszczenia

Czy może być to choroba klaustrofobii, brat jest osobą niepełnosprawną- uczęszczał na warsztaty terapii zajęciowej, zmieniono od stycznia 2014 placówkę gdzie pomieszcenia są małe i skosy tj. poddasze chce bardzo iść na zajęcia, ale gdy przjdzie, usiądzie i za chwilę zrywa się i ucieka do domu. Przed zmianą placówki takich zachowań nie było.

Dzień Dobry Pani,

Zmiana otoczenia może mieć jak najbardziej wpływ na samopoczucie u Pani Brata.

Myślę, że dobrym pomysłem mogłoby być, aby Pani potowarzyszyła Bratu w początkowych zajęciach, w nowym miejscu, wtedy poczuł by się bezpiecznie i pewnie.

Ze słonecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej