Niechęć do wychodzenia z domu przy depresji

mam problem ,cierpię na depresję ,brałam lekarstwa ,ale czułam kiedy zaczynają działać ,a kiedy przestają -odstawiłam bo myślałam,że sama sobie poradzę .Ludzie się na mnie obrazają bo czasami nawet chcę się z kimś spotkać ,ale nie mogę się zmusić do wyjścia . Kiedyś byłam wręcz nadpobudliwa ,byłam wszędzie,zawsze wesoła ,silna,radziłam sobie ze wszystkim ,a teraz nie chcę wyjść z domu .pomocy,proszę .

Dzień Dobry,

Z lekami lepiej nie eksperymentować i przyjmować je ściśle z zaleceniami lekarza psychiatry. Najważniesze jest teraz ponowne spotkanie się z lekarzem oraz kontynuowanie leczenia, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie. Przejmowanie się tym, co myślą znajomi tylko pogarsza stan przygnębienia, a przecież każdemu zdarza się chorować lub gorzej czuć. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty.