Niechęć do życia i lęk przed zarabianiem

nie chce żyć bo wiem ze nie poradze sobie z zarobieniem na zycie mam 18 lat i to do mnie dochodzi . co mam zrobic ?

Proponuję podjąć psychoterapię - podczas spotkania ze specjalistą omówicie Twoje problemy, znajdziecie dla nich rozwiązania, a także nauczysz się zadaniowego-racjonalnego podejścia do trudności, które się pojawiają (w tym wypadku do lęku przed pracą). Powodzenia!

Witam Panią,
Stoi Pani u progu dorosłości, to trudny i ważny moment. Mogą temu towarzyszyć różne obawy – to naturalne.
Natomiast zastanawiające jest skąd w Pani takie przekonanie, że nie poradzi sobie Pani z zarabianiem na życie? Jakie ma Pani podstawy żeby tak uważać? Czy to przekonanie wynika z Pani doświadczenia? Czy dochodzi Pani do takiego wniosku obserwując kogoś? Czy to może coś, co Pani często słyszała od ważnych dla siebie osób?
Proszę spróbować zadać sobie te pytania i jeszcze raz zastanowić się czy naprawdę może być Pani przekonana o tym, że nie da sobie rady. A może są argumenty świadczące o tym, że jest to jednak na miarę Pani możliwości?
Warto też się zastanowić jakie umiejętności warto w sobie rozwijać, żeby stawać się bardziej samodzielną.
Myślę że może Pani potrzebować wsparcia życzliwych osób w tym procesie usamodzielniania się., np. psychoterapeuty albo grupy terapeutycznej.
Pozdrawiam i życzę odwagi.
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/

Witam,
Jest Pani teraz w ważnym miejscu swojego.życia. Zaczyna się dorosłość. Naturalnym jest że pojawiają się różne obawy, niepewność, niepokoje.
Pytanie skąd pewność, że Pani sobie nie poradzi ? Myślę że możliwości rozwoju i zarobkowania jest.bardzo wiele i warto spoglądać.w przyszłość z perspektywą różnych możliwości.
Zachęcam do podjęcia psychoterapii, pozwoli uzyskać to szerszą perspektywę.
Można skorzystać z Poradni Zdrowia Psychicznego w Pani miejscowości.
Proszę o siebie zadbać.
Pozdrawiam
Agnieszka Balicka