Niechęć dziewczyny do zbliżenia

Jestem w związku od 3,5 roku. Od ok. 2 lat moja dziewczyna odmawia wszelkich zbliżeń, niezależnie czy są to pieszczoty czy seks. Mamy po 22 lata. Czasem zdarzy mi się ją namówić, prawie wręcz ubłagać, na jakieś zbliżenie raz na miesiąc. Starałem się rozmawiać, pytałem o co chodzi, ale otrzymywałem zawsze jedną odpowiedz: wszystko jest ok. Na prawdę nie wiem już o co chodzi. Starałem się robić wiele, ale w tym momencie jestem na to bezradny.

Dzień dobry, rozumiem że brak zbliżeń jest dla pana a przez to dla państwa związku sporym problemem. Zachęcam do rozpoczęcia od konsultacji u psychologa, psychoterapeuty pracującego z parami (dobrze żeby był jednocześnie (psychologiem - seksuologiem). Specjalista postawi wstępne diagnozy i zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Niestety źródła takiego zachowania mogą być różne. Jeżeli dziewczyna nie chce Panu powiedzieć o co chodzi, to niestety na siłę się tego z niej nie wyciągnie. Problem jest chroniczny, a jego rozwiązania długotrwale brak - a to jednoznacznie wskazuje, że należy się tym konkretnie zająć. Proszę namówić partnerkę na spotkanie z seksuologiem, lub psychologiem. Myślę,że takie konsultacje powinny pomóc w rozwiązaniu tej sytuacji. Pozdrawiam.