Niechęć i tęsknota po zerwaniu z narzeczonym

Witam, mam pytanie do psychologow, parę miesięcy temu zerwalam z narzeczonym byliśmy razem parę lat, mój problem tkwi w tym ze jak sie spotkam z kimś innym to po spotkaniu mam jakby wyrzuty sumienia, chwilami tesknie za bylym a jak już sie czasem spotkamy to czuje niechęć do niego. Skąd mi sie bierze takie cos ?

Jeśli po takiej samoanalizie nie dojdzie Pani do równowagi i spokoju, polecam udać się na konsultację psychologiczną, podczas której omówi Pani szczegółowo problem. Powodzenia!

Być może nie poradziła sobie Pani jeszcze z uczuciami i emocjami związanymi zarówno z byłym narzeczonym jak i samym rozstaniem. Z jednej strony czuje się Pani nadal wobec niego lojalna, z drugiej, nie chce powrotu związku. Warto porozmawiać o tym z kimś bliskim, przyjrzeć się swoim rzeczywistym uczuciom i emocjom. W razie trwania lub nasilenia trudności- warto spotkać sie z psychologiem.

Jeśli się Państwo rozstali po 5 latach związku, to znaczy, że był ku temu powód. Odczuwana niechęć na spotkanie czy widok byłego partnera wyraźnie o tym świadczą. Tęsknota wpisana jest teraz w czas gdy nie jest Pani w żadnych stałym związku. Należy się zastanowic czy jest to tesknota za konkretna osoba czy za wspomnieniami, przezyciami, emocjami i za byciem z kims, jest to znaczaca roznica. Pomoc psychologa przydałaby sie do uporzadkowania emocji oraz odczuć. Ważny jest takze czas swoistej "załoby" po zwiazku, który pozwala sie zdystanosować i uswiadomic sobie autentyczne znaczenie tej relacji.