Niechęć matki do własnego dziecka

jak mam pomóc synowej która urodziła córkę1,5 roku którą bardzo kocha i syna 8 m-cy którego nie cierpi chyba nawet nienawidzi

Witam serdecznie,

to bardzo trudna sytuacja, zarówno dla Pani, Pani synowej, jak i dziecka.
Sugerowałabym szybką konsultację u psychoterapeuty.
Czasem zdarza się tak, że u matki mogą uruchamiać się różne zdarzenia z przeszłości (np. dotyczące przeżyć z dzieciństwa związanych z pojawieniem się małych dzieci w domu np. młodszego brata). Nie podejrzewałabym synowej o celowe działanie.
Są to bardzo głębokie, nieświadome mechanizmy, nad którymi trudno jest mieć kontrolę.
Bywa i tak, że pomimo obecności instynktu macierzyńskiego i miłość matki do dziecka, matka mając swoje (nieświadome i nie celowe) przyczyny zachowania, żyje w ciągłym wewnętrznym konflikcie sama ze sobą, co jest ogromnym obciążeniem psychicznym.
Proszę również na spokojnie porozmawiać (bez oskarżania) z synową o swoich niepokojach i chęci troski o nią i wnuki.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl