Nieciekawa sytuacja w domu i zamykanie się mamy na klucz

Witam, mam nieciekawą sytuację w domu( problem z mamą). Całe dnie zamyka się w pokoju na klucz. Wieczorem bardzo często wychodzi i się wścieka na nas. Dosłownie szuka powodu do zrobienia awantury. Bardzo często również rzuca różnymi przedmiotami. Zawsze jest niezadowolona. Nie dba o siebie np. nie pamiętam kiedy miała czyste, ułożone włosy. Bardzo często zarzuca mi, że jestem okropną córką. Mój tata często pije. Nie wiem już co robić ani gdzie zwrócić się o pomoc.

Dzień Dobry Pani,

Z uwagi na problem z alkoholem u ojca Pani. Sugeruję udanie się po pomoc do najbliższej poradni leczenia uzależnień. Tam powinna Pani uzyskać dla siebie pomoc psychologiczną. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Paprocka

Witaj,
Zachęcam do zgłoszenia problemu w poradni uzależnień,gdzie obok leczenia osób uzaleznionych są prowadzone terapie dla członków rodzin /współuzależnienie/.Można też spróbowac zaproponować wprost mamie wspólną konsultację w tej sprawie zaznaczając,że jest Ci/Wam/przykro,gdy się od was izoluje i gdy sama się zaniedbuje.To dobry,troskliwy komunikat,którego być może brak w waszym domu.
Pozdrawiam i zachęcam.