Nieco nierówny obrys trzeszczki bocznej w rzucie kości śródstopia

Opis zdjecia rtg stop-zwraca uwage nieco nierowny obrys trzeszczki bocznej w rzucie prawej kosci srodstopia I. Najpewniej kostka dodatkowa w rzucie tkanek miekkich tuz ponizej przysrodkowej powierzchni prawej kosci lodkowatej. Kropka. Stopa lekko spuchnieta i boli. Od dwoch lat po tym silnym bolu zaczyna przebarwiac sie ten sam paznokiec. To nie grzybica. Ropieje i schodzi. W nocy dretwieje az do kolana ta noga. Skurcze palcow 2 stop. Czy moze miec to zwiazek z pobytem w tropikach przez 8mcy?

Aleksander Ropielewski

Trudno jest mi to stwierdzić jednoznacznie. Objawy bólowe mogą wynikać z miejscowego stanu zapalnego związanego z pęknięciem trzeszczki. Bez oceny badań dodatkowych jest mi to jednak ciężko stwierdzić.