Nieco poszerzona prawa komora i prawy przedsionek w wyniku badania

witam!czy ktos moze mi pomoc z wynikami?zastawka mitralna;przeplywy doplerowskie przez zastawke w normie E>A zastawka trojdzielna;fala zwrotnej przez zastawke Ist zastawka plucna;szerokosc pnia plucnego i przeplyw w granicach normy kurczliwosc lewej komory;bez odcinkowych zaburzenkurczliwosci odcinkowej EF>60% wnioski;wymiary i frakcja wyrzutowa lewej komory w normie, nieco poszerzona prawa komora i prawy przedsionek z fala zwrotna Ist, obraz ukg serca do okresowej kontroli echokardiograficznej.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik badania wskazuje niewielkie odchylenia od normy. Konieczna będzie okresowa kontrola. Niemniej jednak warto udać się na wizytę do specjalisty kardiologa.