Niedobór białka w organizmie u 15-miesięcznego dziecka

Witam Moje 15-sto miesięczne dziecko ma niedobór białka w organizmie, sera białego, jogurtów, nie chce jeść, kaszkę je z trudem i tylko 300 ml. Czy dziecku mogę podawać ser żółty , topiony? Drugie pytanie w czym mogę zastąpić białko w diecie?

Witam,

radziłabym podać dziecku koktajl mleczno-owocowy. Może Pan go sporządzić na bazie mleka modyfikowanego i np. banana, gruszki, malin czy truskawek (te ostatnie z mrożonek). Będzie to dobra porcja białka.
Ser żółty jest ok, ale nie więcej niż 2 plasterki dziennie. Ser topiony odradzam.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/