Niedobór cynku a trądzik na plecach

Od 3 tygodni biorę chela cynk 1 kapsułka 15 mg od 2 dni zwiększyłem do 2 kapsułki 30 mg wiadomo że cynk wypłukuję miedź z organizmu jak długo mogę stosować cynk w ilości 30 mg dziennie żeby nie wypłukać sobie miedzi z organizmu. Biorę ponieważ mam trądzik na plecach, podejrzewam u siebie niedobór tego pierwiastka ze względu na ataki lękowe które zmniejszyły się wraz z suplementacją. Niedobór wnioskuje również z wzmożonej masturbacji w poprzednich latach.

Niedobór cynku istotnie wpływa zarówno na wygląd skóry min powstawanie blizn i rozstępów jak na stany depresyjne oraz zaburzenia libido. Jego suplementacja jest bardzo ważna. Dawka 30 mg / dobę nie powinna być jednak zażywana dłużej niż miesiąc. Po tym czasie proszę suplementować cynk na poziomie 15 mg / dobę. Proszę także pamiętać, że np alkohol oraz produkty mleczne w diecie obniżają wchłanianie się cynku z przewodu pokarmowego.
Ewa Rybicka