Niedobór czynników krzepnięcia a przyjmowanie Vitacon i badanie poziomu APTT i INR

Witam, mam 19 lat. Mialem duze problemy z krowotkami z nosa, dziąseł, siniakami na ciele. W ramach diagnostyki nadciśnienia tętniczego w szpitalu okazało się, że mam przedłużone APTT (75s) i INR (7). Dostałem dożylnie witaminę K, wartości spadły - APTT (50) i INR (2). Zdiagnozowano u mnie niedobór czynników krzepnięcia (do dalszej diagnostyki). Mam w związku z tym pytanie - jak długo mam brac przepisany mi lek Vitacon? Objawy ustąpiły, ale jak często mam badać poziom APTT i INR?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza hematologa celem określenia odpowiedniego dalszego postępowania. Sądzę, że za około tygodnia powinien Pan skontrolować wyniki i udać się do lekarza rodzinnego jeżeli wizyta u hematologa będzie w odleglejszym terminie.

Magdalena StusiĹska

Szanowny Panie, dawkowanie leku powinien ustalić lekarz prowadzący w oparciu o znajomość Pana przypadku. INR proszę kontrolować raz na dwa tygodnie. Proszę koniecznie wykonać dalszą diagnostykę niedoborów.