Niedobór E2, progesteron na dolnej granicy, nieco ponad górną granicą testosteron

Witam, badania wykonałąm z uwagi na objawy wynikające z nadmiaru męskich hormonów oraz problemem ze zrzuceniem „gratisowych” 10 kg, które przybyły mi przez ostatnie lata. Nadwagi nie mam: 165cm, 58kg. Glukoza (µIU/ml) 0 h-95, 1 h-130, 2 h-103. Insulina (mg/dl) 0 h-8, 1 h-66, 2 h-55. Wyniki hormonów płciowych: niedobór E2, progesteron na dolnej granicy, nieco ponad górną granicą testosteron, DHEA-S,androstendion, 17ohprogesteron. Czy jako źródło takiej sytuacji można wskazać hiperinsulinizm?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki powinien zinterpretować specjalista endokrynolog w oparciu o konkretne wartości.