Niedobór potasu i sodu we krwi oraz obecność acetonu w moczu

Niedobór potasu i sodu we krwi .Duża obecność acetonu w moczu.Co robić
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

należy zgłosić się z wynikami do lekarza zlecającego badanie, ew. do lekarza rodzinnego.
Zalecane jest poszukiwanie przyczyny w/w nieprawidłowości, badanie kliniczne i dodatkowe, polegające m.in. wykluczenie cukrzycy, zaburzeń endokrynologicznych. Na podstawie suchych parametrów badań nie można zdiagnozować choroby, a tym bardziej wdrożyć leczenia.
Powyższy stan może być również spowodowany głodzeniem.