Niedobór tkanki tłuszczowej w organizmie

Witam mam pytanie co mogę zrobić jeżeli mam niedobór tkanki tłuszczowej w organizmie. Z czego możne to wynikać i co zrobić aby tkanka była w normie?

Niedobór tkanki tłuszczowej wynika ze źle zbilansowanej diety i zbyt małej podaży tego składnika w niej. Aby zbudować "tłuszcz" w organizmie trzeba go w odpowiednich ilościach jadać, w taki sposób by był źródłem energii(aktywność podczas dnia) i jeszcze mógł się odłożyć jako zapas- czyli nasza tkanka tłuszczowa. Zazwyczaj o niedoborze tkanki tłuszczowej mówi się przy niedożywieniu, niedowadze.

Witam serdecznie,

Niedobór tkanki tłuszczowej w organizmie może wynikać z niewłaściwej i źle zbilansowanej diety.

Musi Pani zadbać o odpowiednią podaż wszystkich składników odżywczych - węglowodanów, białka, tłuszczy.

Powinna pani nieco przytyć i tkanka będzie w normie:) Tylko należny pamiętać że nie tyjemy objadając się chipsami czy fastfoodami, a dostarczając organizmowi zdrowych produktów nieco ponad nasze zapotrzebowanie kcal.

Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem.
Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami.
Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce.
Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw.
Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach.
Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków.
Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe.
Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin.

Obliczy Pani swoje dzienne zapotrzebowanie kcal i dostarcza każdego dnia odrobinę więcej a zbuduje Pani tkankę tłuszczową.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację tel. 506225670 Mgr Joanna Wasiluk