Niedobór witaminy B12 a neuropatia

Witam, mam pytanie czy niedobór witaminy B 12 stwierdzony osiem lat temu i uzupełniony poprzez odpowiednie leczenie może być przyczyna neuropatii , która cały czas się pogłębia. Osiem lat temu miałam objawy pod postacią bólu i uczucia pieczenia w stopach a teraz dochodzi do kolan oraz pojawia się w dłoniach. Pozdrawiam serdecznie Teresa

Niedobór wit B12 może być przyczyną neuropatii. Jeżeli został uzupełniony i czynnik sprawczy przestał działać to uszkodzenie nerwów nie powinno postępować. W zależności od stopnia uszkodzenia i charakteru neuropatii możliwe jest uzyskanie poprawy funkcji nerwów. W tym wypadku należy poszukać innej przyczyny.