Niedobór witaminy B12 i żelaza oraz niskie leukocyty i neutrofile u 27-latki

Dzień dobry, mam niedobór b12 (111, norma od 189-883), żelaza (37, norma od 60), niskie leukocyty i neutrofile ( leuk 3,5, norma 3,8-10. Neutr 1,10, norma od 2.5). Wysokie monocyty (23%, norma do 10%). Hemoglobina, hematokryt, MCH poniżej normy. B.zle sie czuje. Gastroskopii ok, wynik bad histopatol; Przewlekle ( ), aktywne ( ) zapał błony śluzowej żołądka z grudka chlonna i zanikiem. Co to oznacza? Jestem osłabiona, zmęczona, schudlam. Kolonoskopia w normie. CRP (8, norma do 5). TSH w normie.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

z opisu wynika, że u Pani wystąpiła przewlekła choroba przewodu pokarmowego. Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym aby poprowadził dalej diagnostykę oraz wdrążył leczenie.

Pozdrawiam.