Niedobór witaminy D a jej suplementacja

Witam. Mam niedobór wit d ( 9,6 ng/ml) lekarz zalecił Dekristol 20000 IE. 1 tabletkę co 2 tygodnie. Dlaczego tak rzadko? Jest to aż tak silne? jest w opakowaniu 50 tabletek -man je brać do końca czyli przez 2 lata?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kkierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Proponuje za miesiąc dwa udać się na kontrolę