Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedobór witaminy D i skurcze brzucha

Dzień dobry, mam pytanie: po stwierdzeniu dużego niedoboru witaminy D (w badaniu 25(OH)D3 we krwi poziom wyniósł 5, norma 30-100) przyjmuję dawkę 7000 jednostek dziennie (badanie 6 tygodni temu). Tydzień temu na skórze brzucha pojawiły się różowe plamy. Nie swędzą, nie bolą, po prostu są. Z innych leków przyjmuję z zalecenia lekarza Contoloc40. Czy te plamy to może być reakcja na witaminę D? proszę o opinię. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Po takim okresie stosowania pojawienie się zmian na skórze raczej nie wiązałbym z lekiem, ale nie można tego wykluczyć. Proszę udać się do lekarza, aby zobaczył te zmiany i określił dalsze postępowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy