Niedobór witaminy D i skurcze brzucha

Dzień dobry, mam pytanie: po stwierdzeniu dużego niedoboru witaminy D (w badaniu 25(OH)D3 we krwi poziom wyniósł 5, norma 30-100) przyjmuję dawkę 7000 jednostek dziennie (badanie 6 tygodni temu). Tydzień temu na skórze brzucha pojawiły się różowe plamy. Nie swędzą, nie bolą, po prostu są. Z innych leków przyjmuję z zalecenia lekarza Contoloc40. Czy te plamy to może być reakcja na witaminę D? proszę o opinię. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Po takim okresie stosowania pojawienie się zmian na skórze raczej nie wiązałbym z lekiem, ale nie można tego wykluczyć. Proszę udać się do lekarza, aby zobaczył te zmiany i określił dalsze postępowanie.