Niedobór witaminy D u 5-letniego dziecka

witam!corka ma niedobór wit.d.badanie robione w sierpniu wynik 25 a we wrzesniu wynk 24 tego roku.dodam ze bardzo duzo przebywalysmy na sloneczku zeby wzroslo a witamina jeszcze spadla.czy mozliwe ze nie wchlania jej sie od slonca?prosze o porade corka ma 5lat ciagle choruje ,nadmiernie sie poci,zeby ma popsute i nie ma odpornosci bo do przedszkola chodzi od 2 lat i dluzej niez 5 dni nigdy nie byla.a 1doktor.mowi ze 1krople devikapu a 2dok. ze 3tab.na dzien vigantoletten1000.nie wiem co robic?

Po pierwsze zacząć suplementować witaminę D - w naszym klimacie nawet dłuższe spacery na słońcu mogą być niewystarczające aby dostarczyć odpowiednie ilości tej witaminy metodą naturalnej syntezy. Ponadto radziłabym się udać do dobrego specjalisty od diety (naprawdę dobrego!) - być może w sposobie żywienia dziecka zachodzą takie błędy, które wywołują niedobory składników odżywczych manifestujące się osłabioną odpornością (wtedy nawet ekspozycja na słońce może nie powodować syntezy witaminy D, bo w skórze nie ma jej prekursorów). Szczegónie przy mieszanym żywieniu w przedszkolu i domu problemy z prawidłowym zbilansowaniem diety są dość częste - a ich konsekwencje dla zdrowia dzieci bardzo poważne.