Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedobór witaminy D3 a suplementacja

Witam, stwierdzono u mnie niedobór witaminy d3. W związku z tym przepisano mi witaminę d3 w tabletkach. Na opakowaniu jest napisane 2000 j.m., a lekarz powiedział mi że mam jeść 4000 j.m. Czy ta dawka jest bezpieczna? Pytam, gdyż na ulotce jest napisane coś innego, a lekarz mówi swoje.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Na samym początku może Pani przyjmować większą dawkę w celu wyrównania niedoborów. Czas przyjmowania podwójnej dawki zależy od tego jak duży był niedobór. W późniejszym okresie powinna Pani przyjmować rekomendowaną na opakowaniu dawkę.

Serdecznie pozdrawiam, Beata Krawczyńska-Kowalska

0

Witam Dawka zlecona przez lekarza jest bezpieczna. Wyższe dawki (ponad 2000IU/dzień) stosuje się właśnie w celu wyrównania niedoboru i w innych, konkretnych przypadkach. Po pewnym czasie lekarz może zlecić ponowne badanie poziomu i obniżenie dawki, jeśli poziom witaminy wzrośnie. Proszę stosować się do zaleceń lekarskich i pamiętać o regularności przyjmowania preparatu.

Pozdrawiam. Dodatkowo na stronie mojej poradni trwa konkurs - można wygrać darmową konsultację dietetyczną. Zachęcam więc do udziału. https://www.facebook.com/poradnialubczyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy