Niedobór witaminy D3 a suplementacja

Witam, stwierdzono u mnie niedobór witaminy d3. W związku z tym przepisano mi witaminę d3 w tabletkach. Na opakowaniu jest napisane 2000 j.m., a lekarz powiedział mi że mam jeść 4000 j.m. Czy ta dawka jest bezpieczna? Pytam, gdyż na ulotce jest napisane coś innego, a lekarz mówi swoje.

Serdecznie pozdrawiam,
Beata Krawczyńska-Kowalska

Witam
Dawka zlecona przez lekarza jest bezpieczna. Wyższe dawki (ponad 2000IU/dzień) stosuje się właśnie w celu wyrównania niedoboru i w innych, konkretnych przypadkach.
Po pewnym czasie lekarz może zlecić ponowne badanie poziomu i obniżenie dawki, jeśli poziom witaminy wzrośnie.
Proszę stosować się do zaleceń lekarskich i pamiętać o regularności przyjmowania preparatu.

Pozdrawiam.
Dodatkowo na stronie mojej poradni trwa konkurs - można wygrać darmową konsultację dietetyczną. Zachęcam więc do udziału.
https://www.facebook.com/poradnialubczyk